Střední Čechy

Kaktusový květ

Kaktusový květ primární
Pořadatel: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Místo konání:

Roztoky 50.16367028 N 14.38361750 E

Datum konání:
Vstupné: 290 Kč
Charakter akce: Středočeské kulturní léto
Typ akce: Kultura
Tematická kategorie: Divadlo
Více informací na: https://www.divadlohata.cz/cz/abe-burrows-kaktusovy-kvet/89/
Anotace: 7.6.2023 se v MS parku v Roztokách u Prahy koná divadelní představení Kaktusový květ.

Podrobný popis:

Zubař Dr. Julian Wiston, v podání Lukáše Vaculíka, je velkým ctitelem ženské krásy. Teď právě má poměr s lehce naivní Toni Simmonsovou (v podání Betky Stanková nebo Kristýny Kociánové), která ho velmi miluje. Chce si ho vzít, avšak nejde to – Julian je ženatý a má tři děti.  

Nyní je ale všechno jinak, Julian se chce opravdu s Toni oženit. Ta však trvá na tom, že se musí sejít s jeho zatím platnou manželkou. Jenže, kde vzít manželku, když zubař žádnou nemá? Julian tedy přemluví svou upjatou kolegyni, zubní asistentku Stephanii (Olga "Háta" Želenská  /  Adéla Gondíková), aby jeho manželku předstírala. A kolotoč bláznivých situací se rozjede naplno.  

Zubař má všechno pečlivě naplánované, ale to je právě chyba, protože po chodbě pobíhá pohledný mladý spisovatel jenom v ručníku, někde uniká plyn, přijíždí španělský svůdce, zubaře nahání sexuchtivé paničky a naše upjatá Stephanie se stane královnou diskotéky.  

Jak tohle dopadne? Nebojte se – dobře. Nudit se rozhodně nebudete. A možná i dojde na slzy, jestli budou od smíchu nebo třeba od lehkého sentimentu, to už necháme na Vás.  

Původně francouzská hra, kterou pro americkou Broadway adaptoval I. A. I, Diammond, scénarista filmového hitu Někdo to rád horké. Slavný film z roku 1969 má na svém kontě jednoho Oskara, Zlatý Glóbus a mnoho dalších cen.