Střední Čechy

Balada pro banditu

Balada pro banditu
Pořadatel: Regionální muzeum Mělník, p. o.
Místo konání:

Lhotka 50.37335580 N 14.55097390 E

Datum konání:
Vstupné: 200 Kč
Charakter akce: Středočeské kulturní léto
Typ akce: Kultura
Tematická kategorie: Divadlo
Více informací na: http://www.divadlopribram.eu, https://www.muzeum-melnik.cz/stale-expozice-1/skalni-obydli-lhotka/
Anotace: Nesmrtelný příběh Nikoly Šuhaje loupežníka a krásné Eržiky, příběh o velké lásce a zradě.

Podrobný popis:

Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. Málokdo tehdy tušil, že text napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde (jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil). V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film (v režii Vladimíra Síse). Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů. 

I v příbramském divadle se ke zbojníku Nikolovi vrátíme s láskou a se vší úctou a pokorou k síle příběhu o veliké lásce a zradě, stejně jako k písničkám, které nás stále znovu těší a dojímají. V inscenaci Divadla A.Dvořáka Příbram nebude chybět ani živá kapela.  

Představení Balada pro banditu součástí programu Středočeského kulturního léta 2023

Vstupenky budou v předprodeji v pouze v pokladně Regionálního muzea Mělník, které je otevřené od út - ne v časech 9:00 - 12:00 a 12:30 - 17:00. Od 1. 6. 2023 je také možné zakoupit vstupenky na pokladně skalního obydlí Lhotka. 

 

Vstupenky budou v předprodeji v pouze offline v pokladně muzea, ve skalním obydlí Lhotka od 1. 6. 2023 a poté na místě.